Informace pro hosty

Vážení hosté,

děkuji Vám za rezervaci Věže Jičín. Doufám, že se Vám v ní bude líbit a prožijete zde spoustu krásných chvil. Přečtěte si prosím následující informace o Vašem ubytování.

Věž Jičín je nejstarší světskou stavbou ve městě. Je to registrovaná kulturní památka, v jejíchž zdech přebývá paměť pěti uplynulých století. Když se v ní na chvíli ztišíte, možná ji uslyšíte vyprávět. Věž je zároveň výtvarnou galerií, která vystavuje díla předního českého scrapartového umělce a jičínského rodáka Petra Hebera, soubor vyzývavých kreseb kontroverzního francouzského grafika Tomiho Ungerera a další sběratelské předměty se vztahem k městu a jeho historii. Chovejte se prosím během svého pobytu ohleduplně jak k této výjimečné budově, tak i k vystaveným exponátům a vybavení. Není to klasický hotel, ale můj osobní koníček.

Parkování

Své auto můžete zaparkovat kdekoliv na ulici. Třeba přímo naproti spodní vstupní branky. Jičín je bezpečné město.

Vstup

Pro vstup do Věže využijte spodní kamenné schodiště. Dveře otevřete zadáním čtyřmístného vstupního kódu na číselné klávesnici umístěné na zdi po levé straně vchodu. Ten Vám bude zaslán nejpozději den před příjezdem. (Pokud ho včas neobdržíte, ozvěte se.) Je platný od 16:00 v den Vašeho příjezdu do 12:00 v den Vašeho odjezdu. Po odchodu z Věže dveře jednoduše zabouchněte.

Internet

Název sítě je "Vez-Jicin" a přihlašovací heslo je "Romantikapro2".  

Vybavení

Káva a čaj jsou Vám k dispozici zdarma. Kávovary a ledničky s chlazenými nápoji najdete ve sklepním baru a v salonku v prvním patře. Mikrovlnná trouba je umístěna v tubusu schodiště do druhého patra. 

Šenk

Ve věžním sklepení najdete šenk "U smilného Jana". Je pojmenován podle středověké legendy, která se měla odehrát právě na tomto místě. Klíč leží na stole v přízemí. Po použití ho prosím vraťte na své místo. V šenku najdete více na 150 lahví výběrových vín, jemných koňaků i lahodných doutníků. Nabízím je na principu důvěry. Výslednou útratu prosím zašlete na účet číslo 4396032073/0800.

    Ceny:

  • Víno a sekty: viz ceny uvedené na policích ve vinotéce; další vína v lednicích a stojanech za 350 Kč
  • Koňaky: 90 Kč / 0,4 cl
  • Pivo, nealko, oříšky a tyčinky: 40 Kč
  • Doutníky: viz ceny uvedené v humidoru

Topení, klimatizace a pojistky

Teplotu v místnostech regulujte výhradně termostaty na stěnách. Nikdy prosím nevypínejte nebo neregulujte ovladače na samotných radiátorech. V letních měsících si v ložnici zapněte klimatizaci. Pokud vypadne proud, zkontrolujte jističe v přízemí pod schody a hlavní spínač umístěný venku vedle vchodu do šenku.

Lékárnička

Lékárnička je umístěna v technické místnosti pod schody v přízemí. Najdete v ní základní vybavení pro případ drobného poranění nebo náhlé nevolnosti.

Všeobecné podmínky

Rezervací ubytování nebo uplatněním poukazu potvrzujete, že jste se si přečetli Všeobecné podmínky a souhlasíte s nimi.

Dotazy a přání

V případě jakýchkoliv dotazů nebo přání mi prosím zavolejte na číslo +420 602265847 nebo napište na adresu hotel@vezjicin.cz.


Přeji Vám příjemný pobyt a nezapomenutelné zážitky.

S pozdravem

Marcel Babczynski